DRZWICZKI ŻELIWNE

Solidne połączenie tradycji z nowoczesnością

Żeliwo to stop o wyjątkowych właściwościach. Jest wyjątkowo stabilny, odporny na drgania i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym bardzo odporny na działanie wysokich temperatur. To dlatego odlewane z niego drzwiczki żeliwne cieszą się tak dużą popularnością. Łączą bowiem wysoką jakość wykonania i niezawodność z eleganckim, tradycyjnym designem. To rozwiązanie, na które warto postawić.

Czym wyróżniają się drzwiczki żeliwne?

Drzwiczki żeliwne są odlewane z wykorzystaniem wysokiej jakości żeliwa szarego, które jest uznawane za stop wyższej jakości. Bardziej ciągliwe, łatwiej obrabialne, a zarazem wytrzymałe na działanie wysokich temperatur – doskonale radzi sobie nawet w warunkach intensywnej eksploatacji.

To dlatego drzwiczki żeliwne wyróżniają takie cechy jak:

 • elegancki wygląd – ponieważ drzwiczki żeliwne powstają w procesie odlewania, można im nadać ciekawy kształt, nawiązujący do form sprzed wieków. Dzięki temu obiekty wzbogacone o takie drzwi prezentują się bardzo elegancko i doskonale wpisują się w rustykalny czy dworkowy styl wnętrza,
 • doskonałe zabezpieczenie przed działaniem wysokich temperatur – żeliwo szare ma bardzo wysoką temperaturę topnienia, przez co nie jest narażone na uszkodzenie np. w kontakcie z ogniem,
 • odporność na uszkodzenia mechaniczne – a w szczególności na ścieranie oraz problemy wywołane przez drgania,
 • szeroki zakres zastosowań – można je wykorzystać zarówno w obiektach wykorzystywanych, w domach, jak i zakładach przemysłowych czy lokalach gastronomicznych.

Jakie drzwiczki żeliwne oferuje nasz zakład odlewniczy?

Drzwiczki żeliwne to szeroka gama wyrobów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Wśród nich można wyróżnić:

 • drzwiczki piekarnikowe,
 • drzwiczki chlebowe – idealne dla tradycyjnych piekarni oraz lokali gastronomicznych,
 • drzwiczki żeliwne do pieca do pizzy – dekoracyjne, a zarazem funkcjonalne. Dzięki temu dobrze sprawdzą się np. w lokalach, w których piec do pizzy znajduje się na sali, a nie na zapleczu,
 • drzwiczki wyciorowe – zabezpieczają i ułatwiają dostęp do wyczystki komina. Ich obecność pozwala sprawniej pozbywać się sadzy z komina i są zabezpieczeniem dla systemu odprowadzającego dym,
 • drzwiczki popielnikowe z przesuwką – doskonałe zamknięcie popielnika. Ułatwiają sprawne pozbywanie się popiołu,
 • drzwiczki zabezpieczające palenisko.

Jak zatem widać, gama zastosowań drzwiczek żeliwnych jest szeroka, a ich wykorzystanie to sposób na wzmocnienie funkcjonalności tradycyjnych urządzeń gastronomicznych, jak również na zabezpieczenie komina i kominków.

Drzwiczki żeliwne: pełne czy z szybą?

Drzwiczki żeliwne są dostępne zarówno w wersji pełnej, a więc całkowicie zabudowanej, jak i z szybą. Którą wersję wybrać? To zależy.

 • Żeliwne drzwiczki pełne pozwalają szczelnie zamknąć konstrukcję. Sprawdzają się tam, gdzie nie ma potrzeby ciągłego doglądania sytuacji wewnątrz. Ta wersja jest więc odpowiednia m.in. do popielników, wyczystki kominka czy, w niektórych przypadkach, do pieczenia. W wersji pełnej są dostępne np. klasyczne drzwiczki chlebowe, węgierskie.
 • Drzwiczki żeliwne z szybą hartowaną zapewniają wygodny podgląd tego, co dzieje się wewnątrz. Mogą być przydatne np. w lokalu gastronomicznym – dzięki szybie piekarz widzi, jaki jest stan upieczenia pizzy czy chleba i może go kontrolować. Sprawdzą się także, jeśli chcesz w efektowny sposób zabezpieczyć palenisko kominka – tak, by żarzące się drewno było dobrze widoczne, ale jednocześnie nie narażało wnętrza salonu w domu czy w lokalu na zagrożenie pożarowe.

Modeli jest wiele, dlatego w razie wątpliwości można się skonsultować z naszymi specjalistami, którzy doradzą odpowiednie rozwiązanie.
+48 41 3742 789

Dlaczego warto zdecydować się na nasze drzwiczki z żeliwa?

Nasz zakład odlewniczy oferuje szeroki wybór wymiarów, kształtów i funkcji drzwiczek żeliwnych. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz wersję, która wpisuje się w Twoje zamiary oraz potrzeby.

Wyróżnia nas to, że łączymy bogate tradycje odlewnicze ziemi koneckiej, przekazywane z pokolenia na pokolenie, z nowoczesnym podejściem do procesu technologicznego. Nasze drzwiczki żeliwne:

 • powstają z żeliwa szarego wysokiej klasy – o sprawdzonym składzie stopu z zachowaniem najwyższej staranności,
 • są odlewane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii – wykonujemy prace zarówno ręcznie, jak i z wykorzystaniem automatycznej linii formierskiej,
 • zachwycają tradycyjnym wzornictwem i precyzją wykonania – stanowią wyjątkową dekorację pieców, kominów i kominków,
 • są funkcjonalne i łatwe w obsłudze – nasze projekty uwzględniają ergonomię użytkowania.

Jeżeli zastanawiasz się, który model drzwiczek z żeliwa wybrać do swojego projektu, sprawdź parametry techniczne poszczególnych oferowanych modeli. Możesz się również skontaktować z naszymi doradcami, którzy udzielą dokładniejszych informacji i doradzą.

+48 41 3742 789

Zapraszamy do współpracy i składania zamówień!